Perfumy damskie w kolorowych flakonach - co oznaczają?

Czy wiesz, że perfumy damskie lub perfumy męskie można rozpoznać nie tylko po zapachu, ale także kolorze flakonika? Istnieje niepisana zasada, że kolor buteleczki odpowiada wykorzystaniu konkretnych nut zapachowych. Jakie perfumy dla kobiet znajdziemy w buteleczkach żółtych, czerwonych lub niebieskich? Sprawdź nasze zestawienie.

Perfumy damskie - wybierz je po kolorze

Kolorowe buteleczki i flakoniki mają za zasadę przyciągnąć wzrok na drogeryjnej półce. Okazuje się, że konkretny kolor odpowiada intensywności zapachu. Im mocniejszy kolor, tym perfumy są cięższe. Poniżej przedstawiamy, co oznaczają konkretne barwy flakoników.

Kolor fioletowy - fioletowe flakoniki skrywają m.in kwiatowe i delikatne perfumy damskie. Znajdziemy w nich popularne kwiatowe nuty jak paczulę, fiołki, konwalie, frezje i hiacynty. Producenci starają się dokładnie połączyć akordy kwiatowe ze słodkimi nutami. Takie perfumy sprawdzą się na co dzień. Symbolizują dziewczęcą lekkość i podkreślają naturalną kobiecą naturę.

Kolor żółty i różowy - to idealne propozycja na lato. Odcienie różu i żółci dostępne są w buteleczkach, które skrywają zapachy bazujące na akordach cytrusowych. Znajdziemy w nich m.in nuty pomarańczy, mandarynki, cytryny i grepfruta. Perfumy damskie z tej serii mają orzeźwiać i dodawać energii. Sprawdzą się zwłaszcza latem. 

Kolor czerwony - czerwone i pomarańczowe flakoniki zabierają nas do świata orientu. Tego rodzaju perfumy wykorzystują przyprawy korzenne i inne składniki, które gwarantują głębię zapachu. Orientalne perfumy damskie zawierają m.in kardamon, pieprz i wanilię. Zapachy te są z reguły cięższe i sprawdzą się podczas chłodniejszych dni. 

Kolor zielony - zielone perfumy damskie symbolizują powrót do natury. Pierwsza myśl to kwiaty, liście i trawy. Perfumy w zielonych flakonikach koją nerwy i pozwalają się zrelaksować. Roślinne akordy sprawdzą się podczas wielu sytuacji. Można z powodzeniem wykorzystywać je jako zapach do pracy lub szkoły. 

Kolor niebieski - kojarzy się ze świeżością, czystością i morską bryzą. Perfumy dla kobiet w tym kolorze zachwycają orzeźwiającymi nutami. Mówiąc o niebieskich buteleczkach, nie można zapominać też o białych flakonach. W nich można znaleźć m.in perfumy aldehydowe.

Czy należy w ciemno wierzyć kolor butelek?

Producenci prześcigają się w tworzeniu perfum i często stawiają na nieszablonowe rozwiązania. Flakoniki perfum stają się dziełami sztuki, a nowoczesny design i wzornictwo pobudza zmysły i zachęca do sięgnięcia po konkretny produkt. Warto wiedzieć, że na wygląd buteleczki wpływa w głównej mierze zamysł marketingowy. Wizja i koncepcja marki decyduje o tym, jak w ostateczności będzie wyglądał zapach. Wejdź do ulubionej drogerii i przekonaj się jaki kolor odpowiada konkretnemu zapachowi. Dzięki tej wiedzy łatwiej Ci będzie dobrać perfumy do konkretnej sytuacji.