Jak zrobić koka na wypełniaczu? Instrukcja krok po kroku

Jak zrobić koka na wypełniaczu? To pytanie z pewnością zadają sobie kobiety, którym zależy na fryzurze eleganckiej i efektownej, ale również praktycznej i szybkiej w wykonaniu. Bez wątpienia akcesoriami, które pozwalają tworzyć niebanalne stylizacje włosów są... wypełniacze do koków – prawdziwe bestsellery rynku drogeryjnego ostatnich lat. Kok jest fryzurą, która nigdy nie wyjdzie z mody. Ma wiele odsłon, wariantów i wariacji – wszystko zależy od długości i rodzaju naszych włosów, ale też naszej wyobraźni. Samo słowo „kok” jest zapożyczeniem z języka francuskiego – od wyrazu „coque”, który oznacza łupinę. Koki na wypełniaczu nie są nowością, ale z pewnością w ostatnich latach wiodą prym wśród kobiecych uczesań. 

Jak zrobić koka na wypełniaczu? Zachwycaj swoją fryzurą!

Jak zrobić koka na wypełniaczu? Zanim przejdziemy do sedna, warto przeanalizować akcesoria, które dostępne są na rynku drogeryjnym, by w efekcie wybrać te, które możliwie najbardziej ułatwią nam wykonanie szykownej fryzury.

Wypełniacze, a więc innymi słowy gumki do koków, są akcesoriami, które dostępne są w ogromnej gamie kolorów i rozmiarów. Wybierając wypełniacz należy więc dopasować go do rodzaju i grubości swoich włosów, ale też oczywiście ich koloru – im mniej będzie się odznaczał i będzie widoczny pod naszymi włosami, tym lepiej.

Nie są to akcesoria drogie, gdyż można zakupić je za kilka bądź kilkanaście złotych. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału – jego elastyczność oraz strukturę, by bardzo dobrze trzymał włosy przez wiele godzin.

Dzięki wypełniaczom możemy kreować dowolne koki – gładkie, hiszpańskie, z warkoczem czy też z pozoru luźne i niedbałe. Jedna gumka daje nam w zasadzie nieograniczone możliwości. Mówiąc o tym, jak zrobić koka na wypełniaczu, nie należy zapominać o pozostałych akcesoriach fryzjerskich: gumce do włosów, wsuwkach czy grzebieniu, które będą potrzebne w kreowaniu fryzury.

Jak zrobić koka z wypełniaczem? Instrukcja krok po kroku

Wiele kobiet zastanawia się, jak zrobić koka na wypełniaczu, myśląc, że jest to dość skomplikowana czynność. Tymczasem wypełniacze powstały po to, by maksymalnie ułatwić stylizację fryzur. Dzięki nim efektowne uczesanie możemy uzyskać w ciągu kilku chwil, a pięknego koka zrobią nawet niewprawione osoby.

Jak zrobić koka na wypełniaczu?

  1. Punktem wyjścia dla stworzenia koka z wypełniaczem jest zrobienie kitki – wysokiej lub niskiej – to zależy od naszych indywidualnych preferencji.
  2. Krok drugi polega na przeciągnięciu kitki przez środek wypełniacza i ulokowaniu go u nasady.
  3. Następnym etapem jest równomierne rozłożenie włosów wokół wypełniacza i przymocowanie ich gumką u podstawy koka – w taki sposób, by całkowicie zakryć wypełniacz kosmykami.
  4. Całość możemy utrwalić za pomocą wsuwek, które dodatkową podtrzymają naszą fryzurę. I gotowe! 

Powyższa instrukcja odnosi się do najbardziej pospolitego, czyli gładkiego, wysokiego koka, jednak warto wiedzieć, że za pomocą wypełniaczy, może kreować dowolne upięcia i urozmaicać koki o warkocze, kwiaty i inne ozdoby.

Kok na wypełniaczu jest fryzurą uniwersalną, która sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Wypełniacz dodaje objętości, co jest szczególnie pożądane przy bardzo cienkich i rzadkich włosach. Kok z wypełniaczem prezentuje się niezwykle efektownie, a do jego wykonania wystarczy zaledwie kilka chwil!